Germany - 2nd Bundesliga

10:30
VfL Bochum 1848
-
FC St. Pauli
10:30
SpVgg Greuther F├╝rth
-
SV Sandhausen

Germany - Bundesliga

12:30
Freiburg
-
Borussia M├Ânchengladbach

Germany - Bundesliga Women

11:15
TSG 1899 Hoffenheim
-
Bayer 04 Leverkusen

Germany - 3rd Liga

11:00
1. FC Magdeburg
-
Krefelder FC Uerdingen 05

Belarus - Premier

10:00
FC Smolevichi
-
FK Gorodeya

Belarus - Reserve League

04:00
Slavia Reserve
-
Neman Grodno Reserve
07:00
Isloch Reserve
-
FK Ruh Brest Reserves
08:30
Slutsk Reserve
-
Torpedo Zhodino Reserve

New Zealand - League A Championship Play Off

Postp.
Mexico
-
Costa Rica

Euro Women - Qual. grp A

Postp.
Estonia
-
Russia

Euro Women - Qual. grp C

Postp.
Northern Ireland
-
Belarus
Postp.
Norway
-
Faroe Islands

Euro Women - Qual. grp D

Postp.
Czech Republic
-
Azerbaijan

Euro Women - Qual. grp E

Postp.
Cyprus
-
Portugal
Postp.
Scotland
-
Albania

Euro Women - Qual. grp G

Postp.
France
-
Austria

Euro Women - Qual. grp H

Postp.
Lithuania
-
Romania

Euro Women - Qualification Group I

Postp.
Ukraine
-
Ireland

Poland - Ekstraklasa

10:00
Korona Kielce
-
Piast Gliwice
12:30
Gornik Zabrze
-
KS Lechia Gdansk

Poland - 1st League

07:30
Wigry Suwalki
-
Miedz Legnica
09:40
Stal Mielec
-
Puszcza Niepolomice
12:10
Chrobry Glogow
-
GKS Belchatow

Canada - Premier League

16:00
Hfx Wanderers Fc
-
Atletico Ottawa

Faroe Islands - K League 1

04:30
Incheon United
-
Gangwon FC

Republic of Korea - V League 2

02:30
Dong Thap Cao Lanh
-
Can Tho
04:00
Pho Hien FC
-
Binh Phuoc

Hungary - OTP BANK Liga

12:00
Debrecen
-
Kaposvari Rakoczi FC

Bulgaria - A PFG

09:45
Lokomotiv Plovdiv
-
Etar
12:00
Levski Sofia
-
PFC Ludogorets 1945 Razgrad

Denmark - 1st Division

09:30
Kolding IF
-
Viborg FF
12:00
Fredericia
-
Vejle Boldklub
11:00
Skive
-
Vendsyssel FF

Lithuania - 1st League

08:30
Kedainiai Nevezis
-
Vilnius FK Zalgiris B
09:00
Dziugas
-
FK Panevezys B
10:00
FA Siauliai
-
Riteriai B
10:00
FC Vytis Vilnius
-
FK Kauno Zalgiris B

Portugal - Primeira Liga

12:00
Santa Clara
-
SC Braga
14:15
Aves
-
Belenenses SAD

Austria - Erste Liga

10:30
Dornbirn
-
Amstetten
10:30
Floridsdorfer AC
-
Vorwaerts Steyr
10:30
SV Horn
-
FC Liefering
10:30
Austria Wien (A)
-
BW Linz
12:25
Ried
-
SV Lafnitz

Austria - Regionalliga Middle

Canc.
ATSV Stadl Paura
-
Allerheiligen
Canc.
Asco Atsv Wolfsberg
-
Deutschlandsberger SC
Canc.
FC Gleisdorf 09
-
FC Wels
Canc.
Kalsdorf
-
Voecklamarkt
Canc.
SC Weiz
-
Union Gurten
Canc.
SV Ried II
-
Sturm Graz (A)
Canc.
TUS Bad Gleichenberg
-
Wolfsberger AC (A)
Canc.
WSC Hertha
-
USV Weindorf ST Anna AM Aigen

Costa Rica - Primera verano

FT
Guadalupe FC
3 - 0
LD Alajuelense

Australia - Northern

05:00
Hellenic
-
Mindil Aces
Postp.
University Azzurri FC
-
Port Darwin

Australia - Victorian

Postp.
Melbourne Knights
-
St Albans Saints
Postp.
Bentleigh Greens
-
Dandenong Thunder SC
Postp.
Dandenong City
-
Hume City FC

Serbia - Super Liga

12:00
Vozdovac
-
FK Napredak Krusevac
10:00
Proleter
-
FK Tsc Backa Topola

Serbia - Prva Liga

09:30
Zlatibor
-
Trayal Krusevac

Croatia - 1st League

12:00
Hajduk Split
-
Inter Zapresic

Slovenia - 1st SNL

11:00
Aluminij
-
NS Mura
13:00
NK Celje
-
Rudar Velenje

Vietnam - Super League

04:00
Hai Phong
-
Ho Chi Minh City FC
05:00
Nam Dinh
-
Viettel
06:00
Saigon FC
-
Binh Duong

USA - Usl League 1

Postp.
Orlando City B
-
New England Revolution II

International - Club Friendlies

06:00
FC KTP
-
PEPO Lappeenranta
06:00
Vaalerenga
-
Jerv
09:00
EIF
-
FC Inter
09:30
Hanacka Slavia Kromeriz
-
FC Brumov

Finland - Ykkonen

Canc.
Mikkelin Palloilijat
-
KPV

Finland - Kakkonen South

Canc.
FC Jazz
-
Atlantis

Ireland - Airtricity League

Postp.
Derry City
-
Finn Harps
Postp.
Shelbourne FC
-
Dundalk FC
Postp.
Waterford FC
-
Bohemian FC
Postp.
Shamrock Rovers
-
Cork City

Ireland - 1st Division

Postp.
Athlone Town
-
University College Dublin
Postp.
Cabinteely FC
-
Longford Town
Postp.
Galway United FC
-
Drogheda United
Postp.
Wexford
-
Cobh Ramblers

Sweden - Superettan

Canc.
GAIS
-
Oesters IF