England - Premier League

13:00
Chelsea
-
Burnley

England - Championship

06:00
Aston Villa
-
Millwall
08:00
Blackburn Rovers
-
Bolton Wanderers
08:00
Derby County
-
Queens Park Rangers
08:00
Hull City
-
Sheffield United
08:00
Ipswich Town
-
Swansea City
08:00
Nottingham Forest
-
Middlesbrough
08:00
Reading
-
West Bromwich Albion
08:00
Rotherham United
-
Birmingham City
08:00
Sheffield Wednesday
-
Bristol City
08:00
Stoke City
-
Norwich City
08:00
Wigan Athletic
-
Preston North End
10:15
Brentford
-
Leeds United

England - League 1

05:30
Portsmouth
-
Coventry City
06:00
Southend United
-
Burton Albion
08:00
Blackpool
-
Fleetwood Town
08:00
Bradford City
-
Gillingham
08:00
Bristol Rovers
-
Rochdale
08:00
Charlton Athletic
-
Scunthorpe United
08:00
Peterborough United
-
Sunderland
08:00
Plymouth Argyle
-
Barnsley
08:00
Shrewsbury Town
-
Oxford United
08:00
Wycombe Wanderers
-
Walsall

England - League 2

08:00
Bury
-
Northampton Town
08:00
Crawley Town
-
Notts County
08:00
Forest Green Rovers
-
Cambridge United
08:00
Grimsby Town
-
Carlisle United
08:00
Lincoln City
-
Tranmere Rovers
08:00
Macclesfield Town
-
Newport County
08:00
Milton Keynes Dons
-
Port Vale
08:00
Morecambe
-
Cheltenham Town
08:00
Oldham Athletic
-
Mansfield Town
08:00
Stevenage
-
Exeter City
08:00
Swindon Town
-
Crewe Alexandra
08:00
Yeovil Town
-
Colchester United

England - Nat. League

08:00
Aldershot Town
-
Havant and Waterlooville
08:00
Barnet
-
Bromley
08:00
Barrow
-
Hartlepool United
08:00
Braintree Town
-
Dagenham & Redbridge
08:00
Chesterfield
-
Boreham Wood
08:00
Eastleigh
-
Maidenhead United
08:00
Ebbsfleet United
-
Dover Athletic
08:00
FC Halifax Town
-
Wrexham
08:00
Harrogate Town
-
Gateshead
08:00
Salford City
-
AFC Fylde
08:00
Solihull Moors
-
Leyton Orient
08:00
Sutton United
-
Maidstone United

England - Nat. League North

08:00
Altrincham
-
Hereford
08:00
Boston United
-
Ashton United
08:00
Bradford PA
-
York City
08:00
Chester FC
-
Brackley Town
08:00
FC United of Manchester
-
Blyth Spartans
08:00
Guiseley
-
Darlington
08:00
Leamington
-
Nuneaton Borough FC
08:00
Southport
-
Kidderminster Harriers
08:00
Spennymoor Town FC
-
Chorley
08:00
Stockport County
-
Curzon
08:00
Telford
-
Alfreton Town

England - Nat. League South

08:00
Bath City
-
Oxford City
08:00
Chelmsford
-
Wealdstone
08:00
Concord Rangers
-
St.Albans
08:00
Dartford
-
Billericay
08:00
Dulwich Hamlet
-
Woking
08:00
East Thurrock United
-
Welling United
08:00
Gloucester City
-
Chippenham Town
08:00
Hampton & Richmond
-
Truro City
08:00
Hemel Hempstead
-
Weston Super Mare
08:00
Slough Town
-
Eastbourne Borough
08:00
Torquay United
-
Hungerford Town

England - Northern Premier

08:00
Grantham Town
-
Gainsborough Trinity
Canc.
Hednesford Town
-
North Ferriby United
08:00
Hyde United
-
Stalybridge

Italy - Serie A

11:00
Napoli
-
Atalanta

Italy - Serie B

07:00
Verona
-
Benevento
10:00
Brescia
-
Salernitana
13:00
Cittadella
-
Cremonese
13:00
Ascoli
-
Venezia
13:00
Carpi
-
Pescara
13:00
Cosenza
-
Spezia
13:00
Foggia
-
Livorno
13:00
Perugia
-
Lecce
13:00
Palermo
-
Padova

Spain - Liga Adelante

13:00
Elche
-
Osasuna

Germany - Bundesliga

12:30
Wolfsburg
-
Eintracht Frankfurt

Germany - 3rd Liga

11:00
Krefelder FC Uerdingen 05
-
Eintracht Braunschweig

Germany - Regionalliga Bayern

06:00
Augsburg II
-
FV Illertissen
06:00
SV Viktoria Aschaffenburg
-
SV Schalding-Heining
06:00
TSV 1860 Rosenheim
-
Ingolstadt II
12:15
1. FC Schweinfurt 05
-
Burghausen

Germany - Regionalliga Nord

06:00
FC Hansa Lueneburg
-
Eintracht Norderstedt

Germany - Regionalliga Nordost

05:30
Bischofswerdaer FV 1908
-
FC Oberlausitz Neugersdorf
05:30
SV Babelsberg 03
-
FSV Union Furstenwalde

Netherlands - Jupiler League

06:30
FC Dordrecht
-
Almere City FC
06:30
FC Twente
-
Jong AZ Alkmaar
06:30
Helmond Sport
-
FC Eindhoven
06:30
Jong FC Utrecht
-
FC Volendam
06:30
Jong PSV
-
Sparta Rotterdam
06:30
MVV Maastricht
-
Jong Ajax
06:30
NEC Nijmegen
-
RKC Waalwijk
06:30
Cambuur
-
FC Den Bosch
06:30
Telstar
-
Roda JC Kerkrade
06:30
TOP Oss
-
Go Ahead Eagles

Netherlands - Tweede Divisie

06:00
Koninklijke HFC
-
De Treffers
07:30
HHC
-
Jong Sparta Rotterdam

Belgium - Play Off I

06:30
Royal Antwerp
-
Club Brugge

Belgium - Play Off Ii Group A

10:00
Sporting Charleroi
-
KFCO Beerschot-Wilrijk

Portugal - Primeira Liga

13:15
Benfica
-
Maritimo

Denmark - Superliga Championship

08:00
FC Nordsjaelland
-
FC Koebenhavn
10:00
FC Midtjylland
-
Broendby If

Denmark - Superliga Relegation Group 2

04:00
Hobro
-
Vendsyssel FF
06:00
Randers FC
-
AaB

Denmark - 2 Division Play Off

06:00
Brabrand
-
B 93
06:00
Broenshoej
-
Jammerbugt FC
06:00
Middelfart
-
Ringkoebing
06:00
Skive
-
HIK
07:00
AB
-
Aarhus Fremad
07:00
Kolding IF
-
Vanloese

Denmark - 2 Division Relegation

05:00
Vejgaard
-
Marienlyst
06:00
Dalum
-
Skovshoved
06:00
FC Sydvest 05
-
Avarta
06:00
Frem
-
Kjellerup
06:00
Hilleroed
-
Odder IGF
07:00
Slagelse
-
Tarup-Paarup

Norway - Tippeligaen

10:00
Bodoe/Glimt
-
Sarpsborg 08
10:00
FK Haugesund
-
Stabaek
10:00
Kristiansund BK
-
Ranheim
10:00
Lillestroem
-
Molde FK
10:00
Mjoendalen
-
Tromsoe
10:00
Rosenborg BK
-
Stroemsgodset
12:00
SK Brann
-
Vaalerenga

Norway - OBOS-ligaen

07:00
KFUM Oslo
-
Nest Sotra
10:00
Aalesund
-
Skeid Fotball
10:00
Hamarkameratene
-
Sogndal IL
10:00
Jerv
-
Notodden FK
10:00
Raufoss Fotball
-
Stroemmen
10:00
Sandnes
-
Start
10:00
Tromsdalen
-
Sandefjord Fotball
10:00
Ull/Kisa
-
Kongsvinger

Norway - 2nd Division Avd.1

11:00
Brattvag
-
Arendal Fotball
11:00
Bryne FK
-
Sola FK
06:00
Vidar
-
Egersund
11:00
Hodd
-
Byaasen Toppfotball
10:00
Kvik Halden FK
-
Fredrikstad
09:00
Moss FK
-
Nardo
07:00
Stjordals/Blink
-
Levanger
11:00
Hodd IL
-
Byasen

Norway - 2nd Division Avd.2

11:00
Elverum
-
Baerum
07:00
FK Mjolner
-
Oppsal IF
11:00
Floro
-
Sotra SK
08:00
Grorud IL
-
Alta IF
11:00
Kjelsas
-
Aasane
11:00
Senja
-
Asker

Sweden - Allsvenskan

07:00
IFK Gothenburg
-
Helsingborgs IF

Sweden - Superettan

07:00
Vasteraas SK
-
Trelleborgs FF
09:30
Halmstads BK
-
Syrianska
09:30
IK Frej Taeby
-
Oesters IF
09:30
Varbergs Bois
-
Brommapojkarna

Sweden - 1st Division north

08:00
Nykopings Bis
-
Bodens BK
09:00
Karlstad BK
-
Umea FC
09:00
Vasalunds IF
-
Gefle

Sweden - 1st Division south

07:00
Torns IF
-
Aatvidaberg
08:00
IFK Vaernamo
-
Tvaakers IF
08:00
Landskrona BoIS
-
Oskarshamns AIK
09:00
IK Oddevold
-
Lindome GIF
09:00
Kristianstad FC
-
Skovde AIK

Finland - Veikkausliiga

09:30
SJK
-
Ilves

Switzerland - Super League

08:00
Xamax
-
Young Boys

Switzerland - Challenge League

06:30
Wil
-
Aarau

Turkey - Super Lig

11:00
Sivasspor
-
Besiktas

Turkey - 1st Lig

10:00
Balikesirspor
-
Karabukspor

Ireland - Airtricity League

08:00
University College Dublin
-
Dundalk FC
09:00
Waterford FC
-
Derry City
10:00
Cork City
-
Sligo Rovers
10:00
Finn Harps
-
St. Patrick's Athletic

Cyprus - 1 League Championship

10:00
Nea Salamis
-
Omonia Nicosia

Czech Republic - 2nd league

05:30
Vysocina Jihlava
-
Trinec

Czech Republic - Juniorska Liga Group A

03:00
Hradec Kralove U21
-
Sparta Praha U21

Czech Republic - Juniorska Liga Group B

03:00
Trinec U21
-
Karvina U21
03:00
Slavia Praha U21
-
Ceske Budejovice U21

Russia - 2nd Div. Ural/Povolzhye

08:00
FK Volga Ulyanovsk
-
FC Chelyabinsk
03:00
Ural-2
-
Nosta Novotroitsk

Slovenia - 1st SNL

10:00
NK Krsko
-
Domzale

Romania - Liga I relegation

12:00
Dinamo Bucuresti
-
FC Botosani
09:00
CSM Politehnica Iasi
-
Concordia Chiajna

Bulgaria - A Pfg Relegation Group 1

11:00
Vitosha Bistritsa
-
Botev Vratsa

Bulgaria - B PFG

08:00
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
-
FC CSKA 1948 Sofia
10:00
Montana
-
FC Botev Galabovo

Israel - Ligat HaAl championship

12:00
Hapoel Beer Sheva FC
-
Maccabi Haifa FC

Israel - Leumit League Promotion

10:00
Hapoel Afula
-
Beitar Tel Aviv Ramla
10:00
Hapoel Ramat Gan
-
Hapoel Ashkelon
10:00
Sektzia Nes Tziona
-
Hapoel Nazareth Illit
10:00
Hapoel Katamon Jerusalem
-
Hapoel Kfar Saba

Bolivia - Primera Div. apertura

13:00
Destroyers
-
Real Potosi

Colombia - Prim A apertura

FT
Rionegro Aguilas
2 - 1
Atl├ętico Nacional

Colombia - Liga Postobon Ii Apertura

17:00
Deportes Quindio
-
Barranquilla FC

Ecuador - Primera Division Apertura

14:30
CD UT Cajamarca
-
Universidad Cesar Vallejo

Ecuador - Serie B

15:00
Atletico Porteno
-
Puerto Quito

USA - Nwsl

FT
Reign FC
1 - 1
Orlando Pride

Asia - Champions League Group B

07:00
Lokomotiv Tashkent
-
AL Ittihad FC
09:20
Al-Wahda
-
Al-Rayyan

Asia - Champions League Group D

09:30
AL Ahli Saudi FC
-
Persepolis
10:00
Al-Sadd
-
FC Pakhtakor Tashkent

Republic of Korea - K-League Challenge

04:00
Daejeon Citizen FC
-
Bucheon FC 1995
04:00
Jeonnam Dragons
-
Seoul E-Land FC

Chile - Primera Division

FT
Union Espanola
0 - 4
Everton CD

Paraguay - Div. Prof. apertura

16:00
Deportivo Capiata
-
General Diaz

France - Ligue 2

12:45
Paris FC
-
Valenciennes

Poland - Ekstraklasa Relegation

07:30
Miedz Legnica
-
Zaglebie Sosnowiec
07:30
Wisla Krakow
-
Wisla Plock
10:00
Gornik Zabrze
-
MZKS Arka Gdynia
10:00
Korona Kielce
-
WKS Slask Wroclaw

Africa - Confederations Cup Play Off

12:00
Al Hilal Omdurman
-
Etoile du Sahel

Argentina - Primera B Nacional

FT
Club Atletico Mitre
2 - 4
Almagro
17:30
Santamarina
-
Villa Dalmine

Argentina - Primera B Metro.

12:30
CD UAI Urquiza
-
San Telmo
12:30
Deportivo Riestra
-
Sacachispas FC

Argentina - Primera D

12:30
Claypole
-
Argentino Merlo

Kenya - Premier League

06:00
Kakamega Homeboyz
-
MT Kenya United

Mexico - Liga De Ascenso Clausura Play Off

FT
Cimarrones de Sonora FC
0 - 2
Dorados

Armenia - Cup

06:00
Alashkert FC
-
Ararat Armenia
06:00
Lori
-
FC Banants

Georgia - Pirveli Liga

05:00
FC Shevardeni 1906
-
FC Zugdidi
05:00
Kakheti Telavi
-
FC Shukura Kobuleti

Australia - Queensland

00:00
Brisbane City
-
Olympic FC
01:00
Magpies Crusaders
-
Eastern Suburbs
01:00
Moreton Bay United
-
SWQ Thunder
01:00
Western Pride
-
Lions FC
02:00
Brisbane Strikers
-
Gold Coast Knights
03:00
Gold Coast United FC
-
Redlands United

Australia - New South Wales

23:00
Sydney United 58
-
Mt Druitt Town Rangers

Australia - Tasmania Victory

21:00
Clarence United
-
Riverside Olympic
22:30
Hobart Zebras
-
Devonport City
22:30
Kingborough Lions
-
Launceston City

Malta - Premier League

10:00
Floriana FC
-
St Andrews FC
11:00
Qormi FC
-
Birkirkara FC
12:00
Senglea Athletic
-
Hibernians FC

Malta - 1st Division

10:00
Gudja United
-
San Gwann FC
10:00
Pembroke Athleta
-
Mqabba
12:15
Lija Athletic
-
Zejtun Corinthians F.C.
12:15
Zebbug Rangers FC
-
Qrendi FC

Jordan - Division 1

07:00
Al Karmal
-
Al Tora
07:00
FC Maan
-
Ittihad Al Ramtha
07:00
Al Wehda Jordan
-
Kfarsoum

Saudi Arabia - 1st Division

09:50
Hajer FC Al-Hasa
-
Dhamk

Austria - Regionalliga West

03:00
Dornbirn
-
Langenegg
08:00
Kufstein
-
Altach (A)
08:00
Schwaz
-
SV Groedig
08:00
SK Bischofshofen
-
Reichenau
08:00
Woergl
-
SV Wals Grunau
08:00
Hohenems
-
FC Kitzbuehel
09:00
Pinzgau Saalfelden
-
Seekirchen
09:00
USK Anif
-
St. Johann

Lithuania - 1st League

06:00
Lietava Jonava
-
Stumbras Kaunas B
07:00
Baltic Football Academy
-
Nevezis

Serbia - Prva Liga Relegation

10:00
Borac Cacak
-
FK Sloboda Uzice

Ukraine - 1st Division

09:00
SC Dnipro-1
-
FC Avanhard Kramatorsk

Venezuela - Primera D Adecuacion

15:00
Academia Puerto Cabello
-
Deportivo La Guaira

Greece - B Ethniki

06:00
Aiginiakos FC
-
AOK Kerkyra
06:00
Aoc-Kissamikos
-
Doxa Dramas
06:00
Ergotelis
-
AE Karaiskakis
06:00
Iraklis
-
Volos Nps
06:00
Panachaiki 1891 FC
-
Irodotos

International - Friendly Under 18

06:00
Bulgaria U18
-
Georgia U18