Belgium - 2 Division Relegation

65'
Lommel
0 - 1
OH Leuven

Spain - Liga Adelante

HT
Deportivo La Coruna
0 - 0
Almeria
HT
Tenerife
0 - 2
Osasuna

Germany - 3rd Liga

FT
Fortuna Köln
1 - 1
VfR Aalen

Germany - Regionalliga Bayern

FT
FC Memmingen
1 - 1
1. FC Schweinfurt 05
FT
TSV Buchbach
0 - 3
Burghausen

Germany - Regionalliga Nord

FT
BSV SW Rehden
0 - 0
St.Pauli II

Germany - Regionalliga Nordost

FT
BFC Dynamo
0 - 4
Hertha Berlin II
FT
SV Babelsberg 03
4 - 0
FC Oberlausitz Neugersdorf
FT
VfB Auerbach 1906
2 - 3
FSV Optik Rathenow

Germany - Regionalliga West

FT
SC Verl
2 - 0
SV Lippstadt 08
FT
Oberhausen
3 - 3
Fortuna Düsseldorf II

Netherlands - Jupiler League

31'
Almere City FC
0 - 0
TOP Oss
FT
FC Den Bosch
3 - 4
Telstar
FT
FC Eindhoven
8 - 1
FC Dordrecht
90'
FC Volendam
0 - 1
Cambuur
90'
RKC Waalwijk
2 - 1
Helmond Sport

Scotland - Championship

90'
Partick Thistle
1 - 2
Inverness CT

Scotland - Qualification

14:00
Anguilla
-
U.S. Virgin Islands
17:00
Saint Lucia
-
Aruba
18:30
Cayman Islands
-
Montserrat

Cup of Nations - Qual. grp A

FT
Sudan
1 - 4
Equatorial Guinea

Cup of Nations - Qual. grp B

FT
Malawi
0 - 0
Morocco

Cup of Nations - Qual. grp D

HT
Algeria
1 - 0
Gambia

Cup of Nations - Qual. grp E

FT
Nigeria
3 - 1
Seychelles

Cup of Nations - Qual. grp F

Canc.
Sierra Leone
-
Ethiopia

Cup of Nations - Qual. grp I

FT
Burkina Faso
1 - 0
Mauritania
FT
Botswana
0 - 1
Angola

Cup of Nations - Qual. grp J

FT
Tunisia
4 - 0
Eswatini

International - Friendlies

FT
USA
1 - 0
Ecuador
FT
Japan
0 - 1
Colombia
FT
South Korea
1 - 0
Bolivia
FT
Uruguay
3 - 0
Uzbekistan
HT
Argentina
0 - 2
Venezuela
FT
New Caledonia
1 - 3
Mauritius

International - Club Friendlies

FT
1. FC Nürnberg
5 - 1
Mlada Boleslav
09:00
Odds Ballklubb
-
AaB
FT
DSC Arminia Bielefeld
5 - 0
Hannover 96
HT
Sevilla
1 - 0
Schalke 04
FT
Vaalerenga
4 - 4
Lillestroem
FT
AaB
0 - 2
Odds Ballklubb
FT
Milan
2 - 0
Chiasso
FT
Rapid Wien
3 - 0
Wiener Neustadt
FT
Sturm Graz
2 - 1
Kapfenberger SV
FT
Chievo
0 - 0
Grasshoppers
FT
Hartberg
2 - 2
SV Horn
FT
LASK
2 - 0
SK Austria Klagenfurt
FT
Brescia
0 - 0
Lugano

International - Friendly Under 21

FT
Bulgaria U21
0 - 1
N.Ireland U21
FT
Slovakia U21
4 - 3
Greece U21
FT
Czech Republic U21
1 - 1
Iceland U21
FT
Ukraine U21
3 - 1
North Macedonia U21
FT
Kazakhstan U21
1 - 1
Latvia U21
FT
Scotland U21
0 - 0
Mexico U21
FT
Sweden U21
0 - 2
Russia U21
FT
Finland U21
8 - 3
Norway U21
FT
Switzerland U21
4 - 1
Croatia U21
FT
Malta U21
2 - 1
Turkmenistan U21
FT
Georgia U21
3 - 0
Slovenia U21

International - Friendly Under 19

FT
Latvia U19
1 - 1
Armenia U19

Ireland - Airtricity League

14:45
Dundalk FC
-
Bohemian FC
14:45
St. Patrick's Athletic
-
Derry City
14:45
University College Dublin
-
Cork City
45'
Finn Harps
0 - 0
Shamrock Rovers

Ireland - 1st Division

46'
Athlone Town
0 - 0
Longford Town
46'
Galway United FC
0 - 1
Drogheda United
HT
Wexford
0 - 0
Bray Wanderers
61'
Cobh Ramblers
1 - 0
Shelbourne FC

Wales - Premier League

49'
Llandudno FC
1 - 0
Aberystwyth
46'
TNS
0 - 0
Bala Town

Wales - Cymru Alliance

14:30
Holyhead Hotspur FC
-
Denbigh Town
14:30
Prestatyn Town
-
Bangor City

Wales - Division One

14:30
Ammanford
-
Haverfordwest

Northern Ireland - Premiership

46'
Dungannon Swifts
0 - 3
Linfield

Israel - Leumit

FT
Hapoel Iksal FC
1 - 1
Hapoel Katamon Jerusalem FC
FT
Hapoel Nazareth Illit FC
1 - 1
Hapoel Ramat Gan Givatayim FC
FT
Hapoel Petah Tikva FC
1 - 1
Hapoel Afula FC
FT
Hapoel Rishon Lezion FC
2 - 0
Hapoel Marmorek FC

South America - Copa Sudamericana

FT
Rionegro Aguilas
1 - 1
Oriente Petrolero

Colombia - Copa group F

FT
America de Cali
1 - 0
Atletico FC

Colombia - Copa group G

FT
Deportes Quindio
1 - 3
Atletico Huila
FT
Orsomarso
3 - 1
Cortulua

Ecuador - Serie A

13:00
Barcelona SC
-
Aucas
13:00
CD America de Quito
-
Emelec
13:00
CD Olmedo
-
CSD Independiente Del Valle
13:00
CD Tecnico Universitario
-
Guayaquil City
13:00
Universidad Catolica
-
Deportivo Cuenca
13:00
CSD Macara
-
Delfin
13:00
Fuerza Amarilla SC
-
El Nacional
13:00
LDU de Quito
-
Mushuc Runa SC

Ecuador - Primera Division Apertura

19'
Real Garcilaso
0 - 0
Binacional

Paraguay - Div. Prof. apertura

17:15
General Diaz
-
Luqueno

Costa Rica - Primera verano

FT
Deportiva Carmelita
0 - 3
Club Sport Herediano
FT
Guadalupe FC
0 - 3
C.S. Cartagines

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group A

FT
Oman U23
1 - 0
Nepal U23
FT
Qatar U23
2 - 0
Afghanistan U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group B

FT
Palestine U23
9 - 0
Sri Lanka U23
FT
Bahrain U23
1 - 0
Bangladesh U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group C

FT
Iraq U23
5 - 0
Yemen U23
FT
Iran U23
3 - 1
Turkmenistan U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group D

FT
UAE U23
6 - 1
Lebanon U23
FT
Saudi Arabia U23
6 - 0
Maldives U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group E

FT
Syria U23
2 - 0
Kyrgyzstan U23
FT
Jordan U23
2 - 1
Kuwait U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group F

07:00
Uzbekistan U23
-
Pakistan U23
FT
India U23
0 - 3
Uzbekistan U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group G

FT
Hong Kong U23
1 - 1
Singapore U23
FT
North Korea U23
1 - 0
Mongolia U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group H

FT
South Korea U23
8 - 0
Chinese Taipei U23
FT
Australia U23
6 - 0
Cambodia U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group I

FT
Japan U23
8 - 0
Macau U23
FT
Myanmar U23
7 - 0
Timor-Leste U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group J

FT
China U23
5 - 0
Laos U23
FT
Malaysia U23
3 - 0
Philippines U23

Costa Rica - Afc U 23 Championship Qualification Group K

FT
Thailand U23
4 - 0
Indonesia U23
FT
Vietnam U23
6 - 0
Brunei U23

Australia - Victorian

FT
Hume City FC
5 - 1
Dandenong City
FT
Melbourne Knights
3 - 2
Port Melbourne Sharks SC
FT
Pascoe Vale SC
2 - 0
South Melbourne
FT
Oakleigh Cannons
2 - 1
Heidelberg United

Australia - Western

FT
Bayswater City
2 - 2
Floreat Athena

EURO 2020 - Qual group A

FT
Bulgaria
1 - 1
Montenegro
46'
England
2 - 0
Czech Republic

EURO 2020 - Qual group B

47'
Luxembourg
1 - 1
Lithuania
47'
Portugal
0 - 0
Ukraine

EURO 2020 - Qual group H

HT
Albania
0 - 1
Turkey
48'
Andorra
0 - 1
Iceland
48'
Moldova
0 - 3
France

U.A.E. - League Cup

11:30
Al-Wahda
-
Shabab Al-Ahli Dubai FC

U.A.E. - Division 1

FT
Masafi
1 - 1
Al Thaid
FT
Hatta
0 - 1
Al Arabi
FT
Al Hamriyah
1 - 2
Dibba Al Hisn

Venezuela - Cup

FT
Santa Tecla FC
1 - 1
CD FAS
16:00
Audaz
-
Luis Angel Firpo
16:45
Aguila
-
Jocoro FC

France - CFA group A

FT
Nice B
3 - 3
Etoile Frejus Saint-Raphael

France - CFA group B

FT
Le Puy
1 - 0
Nimes B
13:00
Moulins Yzeure
-
Romorantin

Austria - Regionalliga East

FT
SC Neusiedl am See 1919
1 - 3
Parndorf
FT
FC Mauerwerk
0 - 0
ASK Ebreichsdorf
FT
FCM Arkadia Traiskirchen
1 - 3
Admira Moedling (A)

Austria - Regionalliga Middle

FT
TUS Bad Gleichenberg
0 - 0
Sturm Graz (A)
FT
Allerheiligen
6 - 0
FC Wels
FT
Voecklamarkt
5 - 1
SC Weiz
FT
WSC Hertha
1 - 1
Kalsdorf

Norway - Cup qual.

12:30
Froeyland
-
Varhaug
12:30
Klepp
-
Voll
FT
Korsvoll
1 - 4
Aarvoll
14:00
Lyngen/Karnes
-
Skjervoey

Croatia - 2nd League

FT
Hajduk Split B
1 - 1
NK Varazdin
FT
NK Sesvete
3 - 1
Medimurje

Lithuania - 1st League

FT
Dziugas Telsiai
1 - 0
FC Kupiskis
FT
Stumbras Kaunas B
0 - 2
Vilnius Vytis

Slovakia - 1 League

FT
Skalica
2 - 1
FC Lokomotiva Kosice

Ukraine - 1st Division

07:00
MFC Mykolaiv
-
Inhulets Petrove

Argentina - Primera C

FT
Club Lujan
0 - 0
CA Ferrocarril Midland

Argentina - Primera D

FT
Deportivo Paraguayo
0 - 2
Defensores de Cambaceres

Mexico - Liga Premier Serie A Apertura Group 1

FT
Necaxa II
1 - 1
Reynosa F.C.

Mexico - Liga Premier Serie A Apertura Group 2

16:00
Cruz Azul Hidalgo
-
Coyotes de Tlaxcala

Mexico - Liga Premier Serie B Apertura

16:00
Ciervos
-
Mineros de Zacatecas II
18:00
Ocelotes de la UNACH
-
Club Canoneros Marina

Uganda - Super League

Uganda Revenue Authority FC
1 - 1
Bidco FC